Търсене
| Зависима съм от секса |
|
|
|
|
Не знам към кого да се обърна за съвет, но проблемът ми е свързан със секса, затова смятам, че Вие д-р Врабчев ще може да ми помогнете.
Здравейте г-жо Пиперкова, Емил Димитров, най-добрият и най-талантливият български певец в естрадната ни музика, нявга пееше една песен, която ме впечатли с мелодията си и с текста си. Помните ли: „Ако си дал.." ...Ето един куплет от нея: "Ти закъсняваш понякога истинно, но винаги идваш навреме..." Точно така, истината за Вашата женска сексуалност най-сетне е дошла и точно сега тази истина не Ви дава покой. Защо това? Отговорите са няколко. Но най-бодливият въпрос за Вас е „Какво ще кажат другите?". Ще се върна на отговора и на този въпрос, но най-напред ми позволете да направя една ретроспекция за интимния Ви живот. Може ли? Благодаря Ви за съгласието Ви! И така, нека да разделя предварително моето изложение до Вас на три части. За да ми е по-лесно.
Първата част: Вашият сексуален живот със съпруга ви. Бракът ви е от 25 години. В началото, в началото е причината за всичко по-после. Айде, кажете ми кой се е родил научен? Кой? Няма такива люде. Човек може да има талант за това или онова, но без просвета не става, тоест Познание! И така – срещате се, харесвате си, правите семейство. Любите се и създавате синовете си. И след това продължавате да се любите. Ама как? В това е въпросът? Под така наречената егида – съпружески задължения. Сиреч – нещо като дълг, обязаност и тем подобни. Няма го удоволствието, а само задължението. А го няма, защото не знаем. А не знаем защото ни липсва конкретното и изчерпателно познание за човешката сексуалност и психосексуалност, и то както при мъжа и още повече при жената. Иде реч, както за сексуалното възпитание, така и за сексуалната ни култура. Като част от общото ни възпитание и като част от общата ни човешка култура. И в резултат – все последици със знак минус. И така. Ако съпругът Ви знаеше, че не може от вратата за краката. Ако съпругът Ви знаеше, че жената обича с ушите си. И точно заради това – да Ви говори най-нежните думи, когато той иска да се любите. И най-важното - да създаде у Вас необходимото настроение за любене. Ако знаеше, че жената има хиляда и една ерогенни зони, а не само влагалището й. Ако съпругът Ви знаеше, че тези зони би трябвало да се стимулират достатъчно дълго време преди да започне самото полово сношение и да ги стимулира още по-дълго време след завършване на половото сношение, а не да се обърне и да заспи. Ако съпругът Ви знаеше точната поза, в която Вие най-лесно се възбуждате и която поза Ви носи най лесно необходимото Ви удовлетворение. И в тази поза тогава, наистина неговият размер няма значение. Ако съпругът Ви знаеше, че не може само режим – работа – в къщи и пак работа, то това е убийствено за Вашата сексуалност. Ако Вие, като невеста знаехте... Ако знаехте, че на по-зряла възраст ерекцията на мъжа не идва ей така от само себе си. А зависи от Вашето умение да я предизвикате с ласките си, милувките си и целувките си. Ако знаехте, че по чисто естествени причини представителите на ужким силния пол се изпразват не бързо, а предварително. И това съвсем не е болест, а една особеност. Справка – в Зоологическата градина може да направите справка на место и ще получите информация, че всички мъжки животни, даже и царят на животните, негово величество Лъв свършват за секунди време. Друг е въпросът, че ако знаехте.. има пози и начини на любене, чрез които да се компенсира това предварително свършване при съпруга Ви. И още – ако тези мероприятия не помагат има и доста артикули в медицината, като кремчета и таблетки които удължават значително това кратко мъжко време. И ако това не става, нищо не пречи и двамата с него да постигнете втора негова полова възбуда. И след това периода при него ще бъде непременно по-дълъг. И то значително по-дълъг. Но това само ако Вие знаехте. Да, ама не знаехте. Това е, защото ако има сексуални проблеми в една сексуална двойка причините са не само у единия от партньорите, а и у двамата. Повтарям и у двамата. Защото сам човек сексуален проблем си няма. И още, ако има нещо не както трябва във сексуалната функция при единия от тях, а другия си чака най-спокойно, сиреч това не го засяга, нещата стават трагични. И бъркат, доста много бъркат моите колеги, които се заемат да лекуват единия партньор, а не двойката като цяло. Велика грешка! Втората част на днешния ни разговор: Казвате – изневерих. Ваш проблем. Всичко се случва под това небе. Аз няма право и не искам да Ви съдя. Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо. Друго – срещнала сте мъж, който знае. Дали е чел малко повече или има добър сексуален опит от практиката си - не знам. Но знам, че Вие понаучил на доста неща, касаещи Вашата сексуалност Според мен - за хубаво. Познанието си е познание. И ето завесата на незнанието се вдига и Вие намирате себе си. Тоест жената във Вас. Това е добре. Да, ама вече си задавате въпроса –А СЕГА НАКЪДЕ? Ха сега де?! Тук не важи извинението „млада бях – излъгах се". Не важи - зряла жена сте, зрял човек сте. И си носете кръста. А не търсете оправдания. Трета част: Не – категоричен съм! Не сте зависима от секса! Категоричен съм! Знаете приказката за духа от бутилката. Този човек е отворил тапата и духът на Вашата женска сексуална чувственост е излязъл от тази бутилка. И тази Ваша сексуална чувственост сега е съвсем нормална. Казах по-горе за истината дето все закъснява, ама винаги идва навреме. Така е и при Вас. Когато сте се любила – няма нужда от мастурбиране. Но ако времето минава и обстоятелствата не позволяват любене с този човек, то тогава съвсем естествено е да мастурбирате. Вариантите за това при полово зрелите жени са различни. При едни жени са едни, а при други – съвсем други. И всичките те са съвсем нормални. Казвам, че когато един полово зрял мъж или жена са лишени поради различни причини да водят редовен полов живот – то е нормално да мастурбират. Види се, че при Вас главното действащо лице е вибраторът. И сега малко история. От както съществува човечеството – от тогава насам има и направата на изкуствени полови членове. Не ще се спирам на наименованията им през вековете. Само искам да спомена нещо твърде интересно. Някога в Средновековието, а и по-късно през Ренесанса в Европа тези изкуствени полови членове са се наричали УТЕШИТЕЛИ! Както се казва – без коментар! И още – в края на 20 и сега в началото на 21 век тези така наречени утешители си имат своята техника, която ги кара да вибрират и от това женското удоволствие е по-силно. А от тук и името им - вибратори! Казвал съм го много пъти и сега пак ще го кажа: вибратор – това е нещо хуманно! И е пръв приятел тогава, когато наистина има нужда от него! Сиреч нямате основание да се тревожите заради употребата му. Мисля си , че горе-долу изчерпах темите за днешния ни разговор. И пак повтарям – занапред, каквото ще бъде при Вас - решението е единствено и само Ваше! А какво ще кажат другите – моля Ви, да не обръщате на това внимание. Този Ваш живот си е лично Ваш и Вие ще решавате как ще го живеете занапред! А днес, за нашето довиждане – се спрях на едно стихотворение, родено от перото на поетесата Илиана Илиева от София. Ето го: Преди за остарея, си мечтая Преди да остарея, си мечтая Ако ме запитате лично мен с този въпрос, то отговорът ми ще бъде доста кратък: Щастие има само когато обичаме и ни обичат. Само тогава!
д-р Илия Врабчев, сексолог |


