Търсене
| Различно, неравностойно социално положение |
|
|
|
|
Привет, докторе! Към вас имам следния въпрос: Какво трябва да направя, че да имам жена си повече от един път в седмицата? Вярно, че тя хем ходи на работа и гради кариера като счетоводител, хем вечер покрай детето, което е на 3 г., има доста ангажименти. Ама съм мъж все пак и веднъж седмично не ми стига. В същото време съм безработен от две седмици и ми писва по цял ден сам вкъщи. А работа за среднисти като мен, завършили само гимназия, днес трудно се намира. Ако ми дадете идея какво да направя, ще съм ви безкрайно благодарен.
Здравейте Кириле, Най-напред Ви благодаря за доверието Ви към мен, най-напред. А след това благодаря за нашия, макар и задочен разговор. А за моята идея– още веднъж благодарности! Непременно ще Ви я дам, но нека нещата да вървят в своя порядък. Вижте, ние се раждаме момчета и момичета. Странно е защо различните нации, народности и племена не гледат с едно око на този факт. При едни пеят и танцуват от щастие, когато е момиче. А при други даже скърбят за това. А тези други, иначе се радват много, когато пък новороденото е момче. При нас българите, повтарям българите, сакралността се гради на конника, яхнал коня си в един в един небивал галоп, а малко след него тича най вярното му куче... И в ръцете си този конник държи едно поразяващо копие, с което да убие врага. Запомнете – конника! И там, на седлото, той завоюва нови земи, плодородни. Там, на седлото, зад него е и избраницата му. И когато се любят, конникът не спира да язди. Любят се двамата по един необикновен начин - на седлото. И там даже тя ражда, и кърми, на седлото, в онзи небивало стремглав галоп. Галоп, който може само да се измери с онзи вятър, наречен ураган. Няма спиране конникът, няма. Даже и да слезе от коня, той си остава Конника. Такъв му е и животът му, непрекъсната езда. Да търси хубавото в живота си, за да го завоюва. Това сме ние българите. Вижте само колко малко ние, българите, сме живели свободни и независими. Колко малко време не сме водили войни. И от както сме създали държава, та до ден днешен, винаги живеем в криза, криза – всякаква. Ама горките ни врагове, горките! Те не знаят, едно - че ние българите имаме в генетичната си памет, така наречената еротична мотивация. И каквото и да се случва занапред - добро или лошо, нашият български етнос ще пребъде. Ще пребъде! И България винаги ще я има. Винаги! Ама великите сили? Тази или онази матушка! Не ни интересуват! Защото сме им сърбали попарите! И през Първата и Втората световна война. Първата – жестокият обстрел на мирна Варна от „братските" руски кораби. Втората – тежките бомбардировки на мирна София, също от „братските" американски летящи крепости. И срещу тях - българските мъже. Истинските... конниците! Гробовете им са там – край Варна и тук –край София. Това е! Простете ми, че малко се разприказвах. Но проблемът Ви идва точно от това. Точно от тук. Защото сте мъж, глава на семейството. Както е прието да се казва у нас. И нека сега да разнищим проблема Ви стъпка по стъпка. Та така, имате една прекрасна, умна и трудолюбива жена. И още по-прекрасна детска рожба, която тя ви е родила. И тази ви рожба вече е на своите три годинки. Няма нищо по-хубаво от това - любяща жена и още по-любяща рожба. До тук - много добре! Обаче казах, пак сме в криза, и то за кой ли път?! За кой ли път? И в тези времена само жените, по принцип, имат възможност да имат редовна работа. Много просто – защото заплащането на техния труд, не е така високо. Ами така си разсъждават някогашните комсомолци, сега, новоизпечени капиталисти – вижте ни колко сме хуманни, осигуряваме работа на жените, съпруги, майки и така нататък. Сиреч – грижим се. А за конниците? Тях кучета ли ги яли! Не е ли това „разделяй и владей"? Ами да! Същото е! Но не знам кога, тези ужким капиталисти ще чуят отново „...тирани ние чудо ще направим"! Но уверявам Ви – непременно ще го чуят! Хайде сега малко по-интимно. Но предлагам тези редове да си останат между нас. Вие сте мъж, един българин, един потомък на Конника. Но и самия сте Конник. Имате своя представа за авторитета на един мъж. Навсякъде - и в обществото и в семейството. Но едни идиоти са Ви свалили от коня. Същността Ви крещи от несправедливост! Прав сте, много сте прав! Но нещата са такива, каквито са. И сега следва моята идея за Вас. В семейството Ви се чувствате уязвен. Вие сте безработен, иска ви се да запазите авторитета си по някакъв начин. Разчитате на секса. Добре, ама съпругата Ви е презаета, повтарям – презаета! И то с какво ли не. Съгласен съм с Вашата биологична необходимост за водене на редовен полов живот. Съгласен съм! Добре, може да го постигнете, ако я поразтоварите нея от милионните нейни задължения. Визирам домакинските й задължения. Можете и го направете! Но веднага бързам да Ви кажа, че това не ще ви разреши проблема радикално. Но пък тя ще се почувства от друга страна много щастлива, че й помагате. И според мен непременно ще Ви се отблагодари, по своя чисто женски начин в леглото ви... Но бързам да кажа и още нещо. Не това е пътят за да запазите мъжкото си положение в семейството Ви. Сиреч аз те обладавам, аз съм мъжът! И аз продължавам да командвам парада тук, в нашето семейство. Това ще е велика грешка! Запомнете го! И ще бъде много добре, ако се отървете от този начин на мислене. Сигурен съм, че тя, съпругата Ви, много добре разбира Вашето състояние сега. И до кръв желае да Ви помогне. Но ще го направи така, че да запази Вашия авторитет и Вашето самочувствие. Защото е жена на конника. Защото е съпруга на конника и майка на детето му! И ще бъде и майка и на другите му деца! Помнете - седлото! Някога там, на него, са зачевани момчетата и момичетата, българите. И там са се раждали. Там, защото има вечното движение и то винаги напред. Никога назад. Ако нещо не е било добро, То то естествено отива в миналото. В миналото, и не ни безпокои повече в настоящето. Та безработен сте. Не се обвинявайте сам. Не се обвинявайте, че сте завършил само гимназия. Запомнете – всеки труд е благороден, благословен и би следвало да се уважава. Пример - национален състезател по баскетбол, и то много добър. А съпругата му е лекарка. И тя е много добра в професията си. И какво? Бяха съкратени и двамата. И бяха буквално изхвърлени на улицата. Не видях в очите им отчаяние. В един много мразовит зимен ден ги срещнах по улиците – да продават вестници. И двамата. И ме гледаха в очите – без капка угризение и срам. И успяха. Успяха, защото той и за миг не престана, да бъде конника, а тя жената на седлото му зад него! Зад него! Това е. Това е моята идея за Вас, господине. А няма как, просто няма как, за днешното ни довиждане, да не си спомним за Конника на вечни времена. Онзи рицар на печала - поетът, певецът, актьорът Висоцкий. Защото той бе конник също, и по дух и по сърце. Светла му памет! И никога не се предаде и никого не предаде. От тази гледна точка – считам, че е бил и българин! Поне по душа и сърце. И затова толкова много ни обичаше, нас, българите, и България. И сега – неговите КАПРИЗНИ КОНЕ. Ама на руски. Защото преводите на други езици за него са излишни. Просто не може и не бива! Защото той е Владимир Висоцкий. И винаги ще бъде.... КОНИ ПРИВЕРЕДЛИВЫЕ Вдоль обрыва, по-над пропастью, по самому краю Чуть помедленнее, кони, чуть помедленнее! Я коней напою, Сгину я, меня пушинкой ураган сметет с ладони, Чуть помедленнее, кони, чуть помедленнее! Я коней напою, Мы успели - в гости к богу не бывает опозданий. Чуть помедленнее кони, чуть помедленнее! Я коней напою,
Е, млади господине, такива са дните днес. Важното е Конникът никога да не слиза от седлото, никога. Чак до сетния си дъх! д-р Илия Врабчев, сексолог-психотерапевт |


